Yerli girişim Postuby, Alesta Yatırım liderliğinde 900 bin dolar değerleme ile yatırım aldı

Postuby, Alesta Yatırım liderliğinde gerçekleşen köprü yatırım turunda 900 bin dolar değerleme üzerinden yeni bir yatırım aldı. Köprü yatırım turuna Alesta Yatırım ile birlikte Erkin Fındık ve Birol Özkan katıldı.

Postuby, sosyal medya içeriklerinin yapay zeka desteğiyle hızlı ve kolay bir şekilde oluşturulmasını sağlıyor. Yeni yatırım turuyla birlikte ikinci yatırımını alan Postuby’nin değerlemesini 900 bin dolara yükselttiği belirtiliyor.

Özellikle küçük işletmelere ve girişimlere odaklanan Postuby, sosyal medya yönetimini daha verimli hale getiriyor. 2022’de kurulan platform, bugün 50 binin üzerinde kullanıcıya ulaşmış durumda. Şimdiye kadar versiyon 1 ve versiyon 2 sürümlerini yayına alan girişim, yeni yatırımıyla birlikte versiyon 3’ü piyasaya sürecek.

Girişimin kurucu ortakları Şafak Tozar ve Kadir Karademir, uzun bir süredir tam otonom özelliklere sahip yeni bir versiyon üzerinde çalıştıklarını ve odaklarının globalde büyümek olduğunu belirtti.

Postuby CEO’su Şafak Tozar, “Kullanıcıların kendi içeriklerini kolay ve hızlı bir şekilde tasarlamalarını sağlayarak, bu rekabetçi alanında varlığımızı sürdürdük. Yeni yatırımımızla birlikte en büyük hedefimiz, otonom bir sosyal medya içerik yönetimi sunabilmek. Sosyal medya yönetiminde bir devrim yapmaya hazırlanıyoruz. En temel misyonumuz, özellikle küçük işletmelerin ve girişimlerin bütçelerini minimumda kullanarak en yüksek faydayı alıp sosyal medyada büyülemelerini sağlamak.” dedi.

Bir yanıt yazın

Share to...