Yerli dijital eğitim çözümleri girişimi Enocta, Turkven’den yatırım aldı

Dijital eğitim çözümleri şirketi Enocta, yatırım girişim sermayesi şirketi Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcılardan yatırım aldı. Anlaşmanın finansal detayları henüz açıklanmadı. 

Bu yeni yatırım ile Enocta, yapay zeka destekli ürünler geliştirmeyi planlıyor. Böylece şirket, müşteri odaklı büyüme ve globalleşme yolculuğunda ivme kazanacak. Yaklaşık 20 yıl önce kurulan girişim, Enocta Platform ürünü ile kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlıyor. Şirket, Enocta Platform aracılığıyla bugüne kadar 500’ü aşkın kurumda 3 milyon çalışana ulaştı. 

Enocta aynı zamanda, dijital eğitim kataloğu Enocta Katalog’da yer alan 8 binden fazla içerikle, müşterilerine kapsamlı bir eğitim kütüphanesini de sunmakta. Enocta Katalog içinde çok önemli isimlerin yer aldığı 100’e yakın konu uzmanından oluşan iş ortaklarıyla ilerliyor. 

Şirketin teknoloji ve içerik ürünleri alanındaki iş ortakları, Enocta’nın ana ürünlerini destekleyerek uçtan uca öğrenme çözümleri sunmasına yardımcı oluyor.

Enocta CEO’su Ahmet Hançer yatırım hakkında yaptığı açıklamada yurt dışına açılma planlarından söz etmenin yanında şu ifadelere yer verdi: 

“Enocta olarak hızla değişen dünyada dijital teknolojinin sağladığı olanaklar ve yapay zeka destekli uygulamalarla, bireylerin kişisel öğrenme deneyimini kusursuzlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede Turkven, dijital tecrübesi, köklü geçmişi, uluslararası iş birliklerini hızlandırması ve marka sahibi girişimcilere verdiği destekle bize güç katacak.

Turkven’in üst düzey yöneticilerinden Barış Seven Enocta’nın ARGE yeteneğine dikkat çekerken, Enocta’yı yapay zeka teknolojilerine ve global pazarlara da taşıma motivasyonuyla yola çıktıklarını ifade etti. 

Turkven’in paylaştığı bilgilere göre, 2000 yılında kurulan Turkven, Türkiye’ye 6 milyar doların üzerinde yatırım gelmesine katkı sağladı. Turkven’in danışmanlığını yaptığı kurumsal yatırımcıların toplam varlıkları 3 trilyon doların üzerinde. 

Bir yanıt yazın