Yapay Zekanın Moda Yolculuğu [Sponsorlu İçerik]

Her geçen gün daha da popülerleşen yapay zeka teknolojileri, hayatımın değişmez bir parçası haline geldi. İş dünyasında da pek çok alanda karşımıza çıkan yapay zeka, moda sektörünü de şekillendiriyor.

Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, Boyner Büyük Mağazacılık Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cihan Yıldız ve E 4.0 Design Studio Kurucu Ortağı Ezgi Yurdusev ile odağına yapay zeka ve modayı alan keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.

Önümüzdeki 5 yıl içinde yapay zekanın hayatımızda önemli değişiklikler yaratacağını belirten Nurçin Koçoğlu, yapay zeka teknolojilerinin bir yıldan kısa süre içinde dünya nüfusunun yüzde 25’ine ulaştığını da aktardı. 

Yapay zekanın özellikle operasyonu dönüştürme, deneyim ve yeni gelir kaynakları oluşturma anlamında ön plana çıkacağını belirten Cihan Yıldız, önümüzdeki 5 yılda bütün firmalar için önemli bir fırsat olduğunu da sözlerine ekledi.

Ezgi Yurdusev ise yapay zekayı geliştirebilmek ve yeteneği kullanabilmek için insanın değişmez bir parça olduğunu paylaştı. DU isimli yapay zeka ile birlikte koleksiyonu yarattıklarını belirten Yurdusev, DU’yu kendi dijital ikizi olarak tanımlıyor.

Nurçin Koçoğlu, Cihan Yıldız ve Ezgi Yurdusev ile gerçekleştirdiğimiz keyfili sohbette hem Boyner’in yapay zeka özelindeki çalışmaları hem de E 4.0 Design Studio X Fabrika iş birliği ile hazırlanan koleksiyonun tüm detaylarını bulabilirsiniz. İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

Share to...