X, platforma yüklenen videolar için TV uygulaması geliştiriyor

Son dönemde yeni kullanıcılarından paylaşımlar için ücret almayı planlamasıyla gündemimize gelen sosyal medya platformu X, şimdi de TV uygulaması üzerinde çalışıyor. Söz konusu TV uygulaması ile sosyal ağa yüklenen videolar tek yerde bir araya getirilecek. Uygulamanın arayüzü ise paylaşılan bir tanıtım videosunda görüldüğü gibi YouTube’unkine oldukça benziyor.

Uygulama, kullanıcıların güncel ve popüler içeriklere kolayca erişmelerine yardımcı olacak bir trend video algoritması ile birlikte videoları konularına göre düzenleyen yapay zeka destekli özellikler sunacak. Ayrıca, uygulama cihazlar arası görüntüleme desteği sağlayacak. Yani bir videoyu telefonunuzda izlemeye başladığınızda daha sonra TV’nizde izlemeye devam edebileceksiniz.

X CEO’su Linda Yaccarino, uygulamanın gelişmiş video arama özelliğine sahip olacağını ve çoğu akıllı TV’de kullanılabileceğini söylüyor. Uygulama için resmi bir lansman tarihi olmamasına rağmen Yaccarino, söz konusu TV  uygulamasının yakında kullanıma sunulacağını belirtiyor. 

TV uygulaması, Yaccarino’nun sosyal medya sitesini özgürce konuşulan bir video platformuna dönüştürme çabalarının bir parçası olarak açıklanıyor. Duyurunun, Donald Trump’ın medya şirketine ait sosyal medya platformu Truth Social’ın da canlı TV yayın platformu kurma planlarını açıklamasından bir hafta sonra geldiğini belirtelim. Şirket, platformun haber ağları ve dini kanallar ile birlikte iptal edilen ya da diğer platform ve hizmetlerde bastırılan içeriklere odaklanacağını söylemişti. Truth Social, X’in yanında oldukça geride kalsa da X gibi bir platformun diğer platformların önünde ilerleme çabası şirketi böyle bir adım atmaya itmiş olabilir. 

X’in yeni uygulamasının neler getireceği ise ilerleyen dönemde daha da şekillenecektir. 

Bir yanıt yazın

Share to...