Vidoc Security Lab, 500 Emerging Europe’dan yatırım aldı

Yapay zeka girişimi Vidoc Security Lab, 500 Emerging Europe‘dan yatırım aldı. Yatırımın finansal detayları henüz açıklanmadı. 

Klaudia Kloc ve Dawid Moczadło tarafından kurulan Vidoc, bir yapay zeka uygulama güvenliği mühendisi olarak karşımıza çıkıyor. Araç, geliştirme hattınızda bir insan güvenlik mühendisi gibi hareket ediyor. Bununla birlikte Vidoc’un yapay zeka yardımcı pilotları (copilot) tarafından geliştirilen kodu da denetlediğini belirtelim.

VIDOC, web sitesinde, kuruluşunuzu hackerların bakış açısından izlediğini belirtiyor. Paylaşılan bilgilere göre ürün, dağıtılan web uygulamalarındaki ve altyapıdaki yanlış yapılandırmaları yakalıyor. Bekleme listesine kaydolarak ürüne erişmeniz mümkün. 

Bu arada 2023’ün Eylül ayında Varşova merkezli bValue Fund’ın, Vidoc Security Lab’e tohum öncesi yatırım yaptığnı hatırlatalım. O dönemde de yatırımın finansal detayları açıklanmamıştı. 

Paylaşılan bilgilere göre; bu yatırım 500 Emerging Europe’un yapay zeka alanındaki 13. yatırımı olarak konumlanmakta. Vidoc yatırımının, 500 Emerging Europe’un Polonya’daki dördüncü yatırımı olduğunu da ekleyelim.

Bir yanıt yazın