TikTok’un Instagram rakibi uygulaması TikTok Notes kullanıma sunuldu

TikTok‘un fotoğraf paylaşımına odaklanan yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını geçtiğimiz mart ayında sizlerle paylaşmıştık. TikTok, geçtiğimiz haftalarda da uygulama içinden kullanıcılarına ilettiği bir bildirim ile birlikte Instagram rakibi yeni uygulamasının ismini paylaşmış ve uygulamanın ismi TikTok Notes olarak açıklanmıştı. Şimdi ise TikTok Notes bazı ülkelerde kullanıma sunuldu ve uygulamanın kullandığı ilk ülkeler de Avustralya ve Kanada oldu.

TikTok kullanıcılarının mevcut fotoğraflarının TikTok Notes uygulaması içinde otomatik olarak yayınlanması bekleniyor. Fotoğraflar otomatik olarak paylaşılacak olsa da bu özellik ayarlarda yer alan bir seçenek ile kapatılabiliyor. Odağına fotoğraf paylaşımını alacak olan TikTok Notes, kullanıcıların benzer ilgi alanlarına sahip diğer kişilere ulaşmalarını sağlayacak ve TikTok profilleriyle senkronize olacak.

App Store ekran görüntülerine dayanarak, uygulamanın TikTok gibi bir görünüme sahip olduğunu söylemek mümkün. TikTok Notes’ta gönderiler, Instagram’da gezinirken gördüklerimize fazlasıyla benziyor. 

Tüm platformlar TikTok benzeri uygulamalar üzerinde çalışırken TikTok’un böyle bir yol izlemesi ilginç olsa da fotoğraf odaklı bir uygulamaya sahip olmak, TikTok kullanıcılarına video olmayan içerikleri paylaşmak ve potansiyel olarak mevcut kitlelerine ulaşmak için yeni bir alan sunması açısından önemli. Şirket ayrıca ana uygulamasının ABD’de yasaklanması ya da uzun bir yasal mücadeleye girmesi olasılığıyla karşı karşıya, bu nedenle alternatif bir uygulamaya sahip olmak ülkedeki kullanıcıları korumasına yardımcı olabilir. 

TikTok Notes’un diğer ülkelerde ne zaman kullanıma sunulacağı ise şu anda belirsiz. 

Bir yanıt yazın

Share to...