Siber güvenlik girişimi SpyCloud, 35 milyon dolar yatırım aldı

Şirketlerin çalışanlarının oturum açma bilgilerinin internete sızdığını tespit etmelerine yardımcı olan bir platformla hesap ele geçirmeyi önleme hizmeti sunan siber güvenlik girişimi SpyCloud, 35 milyon dolar yatırım aldı. 

SpyCloud, ihlallerden, kötü amaçlı yazılım bulaşmış cihazlardan ve dark web kaynaklarından veri topluyor. Bunları, işletmelerin fidye yazılımlarını önlemesine, tüketici dolandırıcılığı kayıplarına karşı korunmasına ve siber suç olaylarını araştırmasına yardımcı olmak için eyleme geçirilebilir içgörülere dönüştürüyor.

Platformun temel özellikleri arasında, dahili tedarik zinciri uygulamalarıyla ilişkili çalışan parolalarının dark web’de görünüp görünmediğini tespit etme yeteneği yer alıyor. Girişim ayrıca diğer sızdırılmış oturum açma kimlik bilgilerini de tespit eder ve güvenliği ihlal edilmiş çerezleri de bulabiliyor. 

SpyCloud’un çözümü Active Directory, Okta, Tines, Splunk, Microsoft Sentinel, Palo Alto Networks Cortex XSOAR ve diğer kimlik yanıtlama, düzenleme ve doğrudan hizmet araçları dahil olmak üzere çok çeşitli hizmetlerle entegre oluyor.

Girişimin müşterileri arasında Canva, Mailchimp, LendingTree, Atlassian, Uber, Zscaler ve Samsonite gibi isimler yer alıyor. 

SpyCloud’un kurucu ortağı ve CEO’su Ted Ross yaptığı açıklamada, “Tehdit ortamı gelişmeye devam ettikçe, dijital kimliklerin iyi korunması zorunludur, çünkü bunlar pek çok hedefli saldırı için giriş noktası. Siber suçlarla mücadele eden otomatik çözümler oluşturmak ilk günden beri vizyonumuz oldu ve CIBC Innovation Banking’den aldığımız finansman yenilik yapmaya ve büyümeye devam etmemizi sağlayacak.” dedi.

Bir yanıt yazın