Online eğitim girişimi Zen Educate, 37 milyon dolar yatırım aldı

Online eğitim girişimi Zen Educate, 37 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turuna Round2 Capital liderlik etti. İngiltere merkezli Zen Educate’in yatırım turunda Adjuvo, Brighteye Ventures, FJ Labs ve Ascension Ventures yer aldı. 2017 yılında Oren Cohen ve Slava Kremerman tarafından kurulan şirket, 37 milyon dolarlık yatırımın ardından Aquinas Education‘ı satın aldı. Bu satın alma anlaşmasının finansal detayları açıklanmadı

Zen Educate, öğretmenlerle okulları buluşturan online pazar yeri olarak tanımlanıyor. Özellikle öğretmenler ile okulları bir araya getiren bir online platform olarak hizmet veriyor. Bu platform aracılığıyla öğretmenler iş arayabilir ve okullar da ihtiyaçları olan öğretmenleri bulabiliyor. Zen Educate, öğretmenler ve okullar için profiller oluşturarak, iki tarafı uyumluluklarına göre otomatik olarak eşleştiriyor. 

Öğretmenler, şirketin platformunu kullanarak tam zamanlı, yarı zamanlı veya geçici iş imkanları bulabiliyor. Bu da öğretmenlerin daha esnek çalışma koşullarına sahip olmalarını sağlıyor. Zen Educate, okul yöneticileri için kimlik doğrulama, uyumluluk ve devamsızlık yönetimi gibi araçlar içeren iş gücü yönetim yazılımları geliştiriyor. Şirket, temelde eğitim sektöründe hem öğretmenlerin hem de okulların ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlıyor.

Zen Educate’ın satın aldığı İngiltere merkezli Aquinas Education ise 2009 yılında kuruldu. Şirketin bünyesinde farklı konularda uzman eğitmenler tarafından verilen canlı ve kayıtlı dersler bulunuyor. Her öğrencinin bireysel ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş öğrenme planları hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın