Kia, sesli yapay zeka asistanına sahip yeni elektrikli SUV modeli EV3’ü tanıttı

Kia‘nın, Hyundai ile elektrikli minibüs üreticisi Arrival’a 110 milyon dolar yatırım yaptığını daha önce sizlere aktarmıştık. Güney Kore merkezli şirket, elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmek adına atılımlarına devam ediyor. Son olarak Kia, yeni elektrikli SUV modeli EV3‘ü tanıttı.

Bu hamle, şirketin Kia’nın elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmeyi hedeflediğini net bir şekilde ortaya koyuyor. Temmuz ayında Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan EV3, daha sonra Avrupa ve ABD pazarlarına sunulacak.

EV3’ün dikkat çeken özelliklerinden biri, Kia’nın K4 modelinde de kullanılan sesli yapay zeka asistanı. Bu asistan, sürücülere seyahat planlama, eğlence seçenekleri bulma gibi işlevleri gerçekleştirmelerinde yardımcı oluyor. Teknik özellikler açısından, EV3 uzun menzilli bir modelde 81.4kWh batarya kullanıyor ve Avrupa WLTP sistemine göre yaklaşık 600 km’lik bir sürüş menziline sahip. Ayrıca, daha düşük kapasiteli standart bir model de bulunuyor.

Kia’nın EV3 modeli, sürücülere hem konforlu bir sürüş deneyimi hem de güçlü performans sunmayı amaçlıyor. Bu araç, elektrikli araç segmentinde rekabeti artırmak için kullanıcı dostu ve teknolojik özelliklerle donatılmış önemli bir seçenek olarak dikkat çekiyor.

Özetlemek gerekirse sesli yapay zeka asistanı gibi ileri teknoloji özellikleriyle donatılan EV3, uzun menzil ve kullanıcı dostu tasarım gibi özellikleriyle kullanıcıların beğenisine sunuluyor. 

Bir yanıt yazın