iPhone ve Apple Watch’ların ekranlarındaki çizikler garanti kapsamında sayılmayacak

Apple, bu ay iPhone ve Apple Watch cihazlarının onarım ve standart garanti politikalarında önemli bir değişikliğe gitti. Çeşitli kaynaklara göre; şirket artık iPhone ve Apple Watch ekranlarındaki saç teli inceliğindeki çizikleri standart garanti kapsamında karşılamıyor. Bu onarımlar artık kaza hasarı olarak değerlendirilecek ve kullanıcılar masrafları kendileri karşılamak zorunda kalacak.

Apple bu değişikliğin sebebini henüz açıklamadı. Daha önce bu tarz çiziklerin garanti kapsamı bazı Apple yetkili servislerinde farklı değerlendiriliyordu. Bu yeni uygulama ile yetkili servislerin konuyla ilgili takdir yetkisi ortadan kalkmış oldu.

Daha önce Apple’ın garantisi, tek başına saç teli inceliğindeki ekran çatlağını, cihazda başka bir hasar veya çatlağa neden olan belirgin bir darbe izi olmadığı sürece standart garanti kapsamında karşılıyordu.

Apple yetkili servis noktalarına ve kendi mağazalarına dağıtılan yeni güncelleme ile artık tüm tek çizikler garanti dışı olarak değerlendirilecek. Müşteri tek bir çizik bildirdiğinde bile yetkili servis bunu kaza hasarı olarak işleme almak zorunda.

Bu değişiklik, cihazınızda başka bir hasar veya darbe izi olmasa bile tek başına bulunan ince çiziklerin ücretli olarak onarılacağı anlamına geliyor. Bu politika değişikliği şimdilik sadece iPhone ve Apple Watch için geçerli. iPad ve Mac cihazlarındaki tek çizikler hala garanti kapsamında onarılıyor.

Bir yanıt yazın