Google Meet, cihazlar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırıyor

Son dönemde en fazla tercih edilen uzaktan iletişim araçlarından Google Meet, kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak bir özellikle karşımıza çıkıyor. Buna göre Google Meet, bir toplantı sırasında birden fazla cihazda açıldığında “Switch here” etiketli bir buton içerecek. Bu butona tıklandığında, görüşme kapatılmadan veya toplantıya yeniden katılmaya gerek kalmadan başka bir cihaza geçiş yapmak mümkün olacak. 

Yeni özellik, önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacağı için kurumsal ve kişisel Google hesabı kullanıcıları için ücretsiz olacak.

Aslında bu özellik Apple’ın FaceTime’ında mevcuttu. FaceTime, iPhone, iPad ve Mac’te görüntülü aramaların birbirleri arasında aktarılmasına olanak tanıyordu. Google Meet’in yeni özelliğinin sunduğu da tam olarak bu diyebiliriz. 

Google Meet’te cihazlar arası geçiş nasıl olacak?

Google Meet’te cihazı değiştirmek oldukça kolay bir şekilde gerçekleşecek gibi görünüyor. Telefonunuzu kullanarak halihazırda bir Google Meet araması yapıyorsanız, tek yapmanız gereken aynı hesapta oturum açmışken meet.google.com adresine gitmek. Oradan, içinde bulunduğunuz toplantıyı seçip ve “Switch here” butonuna gitmeniz gerekiyor. 

Google, online  talimatlarında, toplantıyı aktardığınızda orijinal cihazın bağlantısının kesileceğini söylüyor. Ancak her iki cihazı da toplantıda tutmanın bir yolu bulunuyor. Her iki cihazı da bağlı tutarken hangi cihazın mikrofonlarının, hoparlörlerinin ve kameralarının kullanıldığını seçtikten sonra toplantı ekranında yer alan “Diğer katılma seçenekleri” kısmına gitmeniz gerekiyor. Buradan kullanıcıya yeni bir seçenek sunuluyor ve toplantıya iki yerden katılmak mümkün oluyor. 

Bir yanıt yazın

Share to...