Finansal teknolojilere odaklanan FintechOS, 60 milyon dolar yatırım aldı

Finansal teknolojilere odaklanan FintechOS, 60 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu; Molten Ventures, Cipio Partners ve BlackRock‘ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Romanya merkezli FintechOS’un yatırım turunda EarlyBird, OTB ve Gapminder da yer aldı. Şirket, yeni gelen yatırımı platformu geliştirmek ve yeni ürünler sunmak için kullanacağını açıkladı.

FintechOS, 2017 yılında Sergiu Negut ve Teodor Blidarus tarafından kuruldu. Şirket, bankalara ve sigorta şirketlerine dijital bankacılık ve sigorta ürünlerinin tasarımı, geliştirilmesi, test edilmesi ve lansman aşamalarında yardımcı oluyor. Platform, finansal ürünlerin tüm yaşam döngüsünü kapsayarak, bankaların ve sigorta şirketlerinin ürünlerini daha hızlı, verimli ve maliyet etkin bir şekilde oluşturmalarını ve iyileştirmelerini sağlıyor.

FintechOS platformu, bankaların çekirdek bankacılık sistemlerine ve ekosistem hizmetlerine entegre olarak çalışıyor. Bu sayede bankalar, yeni ürünleri daha hızlı ve düşük maliyetle geliştirme ve pazara sunma imkanına sahip oluyorlar. Platformu kullanan bankalar, yeni ürünlerin özelliklerini ve işlevlerini tanımlayabiliyor, prototip haline getirebiliyor, test edebiliyor ve devreye alabiliyor. FintechOS’in müşteri portföyünde; Admiral, Benenden Health, Avant Money ve Vibrant Credit Union gibi önemli isimler yer alıyor.

FintechOS, bankaların ve sigorta şirketlerinin dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırarak, müşterilerine daha iyi ürünler ve hizmetler sunmalarına yardımcı oluyor. Platform, bankaların yeni ürünleri daha hızlı ve düşük maliyetle geliştirmelerine ve pazara sunmalarına olanak tanıyarak rekabette öne geçmelerini hedefliyor.

Bir yanıt yazın