Apple Design Awards 2024 kazananları açıklandı

WWDC 2024‘ün 10 Haziran tarihinde düzenleneceğini geçtiğimiz aylarda sizlere aktarmıştık. WWDC’nin hemen öncesinde Apple Design Awards 2024 kazananları açıklandı. Apple Design Awards 2024 çerçevesinde bu yıl 7 farklı kategoride toplamda 14 oyun ve uygulamaya ödül dağıtıldı. 

Apple Design Awards 2024’ün kategorileri arasında ise Keyif ve Eğlence, Kapsayıcılık, İnovasyon, Etkileşim, Görsel ve Grafik, Sosyal Etki ve Spatial Computing yer alıyor. Apple Design Award 2024 kazananlarını aşağıda bulabilirsiniz.

Keyif ve Eğlence

Bears Gratitude

Isuru Wanasinghe tarafından geliştirilen Bears Gratitude, temelinde bir günlük uygulaması olarak hizmet sunuyor. Bears Gratitude uygulamasının özellikle tasarım ve görselleri ile ön plana çıktığını da ekleyelim.

NYT Games

The New York Times Company’nin oyunlarını tek bir mobil uygulama üzerinden oyun severlere sunan NYT Games, içinde çeşitli oyunlar barındırıyor. 

Kapsayıcılık

oko

Görme engelli bireylerin kullanımı için geliştirilen oko, dokunsal ve sesli geri bildirim yoluyla yayaları ışıklı sinyallerin durumu hakkında uyarıyor.

Crayola Adventures

Apple Arcade içinde yer alan bir oyun olan Crayola Adventures, renki bir tasarıma sahip olan macera oyunu olarak ön plana çıkıyor. Crayola Adventures, RED GAMES firması tarafından geliştirildi.

İnovasyon

Procreate Dreams

iPad ile birlikte 2 boyutlu animasyonlar oluşturmanızı sağlayan Procreate Dreams, Avustralya merkezli Savage Interactive tarafından geliştirildi. 

Lost in Play

İnovasyon kategorisinin kazanan oyunu olan Lost in Play, başarılı tasarım dili ile birlikte rakiplerinin bir adım önüne geçiyor. Lost in Play, hem iPhone hem de iPad modelleri için kullanıma sunulmuş durumda.

Etkileşim 

Crouton

Devin Davies tarafından Yeni Zelanda’da geliştirilen Crouton, kullanıcılara tariflerini saklamaları ve alışveriş listeleri oluşturmaları için yardımcı oluyor.

Rytmos

Bulmaca türündeki bir oyun olarak karşımıza çıkan Rytmos, sade arayüzü ve eğlenceli oynanışı ile dikkatleri çekiyor. Rytmos, Danimarka merkezli Floppy Club tarafından geliştirildi.

Sosyal Etki

Gentler Streak Fitness Tracker

Adından da anlaşılabileceği üzere fitness odaklı bir uygulama olarak hizmet veren Gentler Streak Fitness Tracker, Slovenya merkezli Gentler Stories tarafından geliştirildi.

The Wreck

Sosyal Etki kategorisinin kazanan oyunu olan The Wreck, oldukça farklı bir tasarım diline sahip durumda. Oyun, Fransa merkezli The Pixel Hunt tarafından geliştirildi.

Görsel ve Grafik

Rooms

Kullanıcılara sahneler oluşturmaları için boş bir sayfa sunan Rooms, 3 boyutlu alanlar tasarlamanıza olanak sağlıyor. Uygulama, ABD merkezli Things firması tarafından geliştirildi. 

Lies of P

Temelinde bilgisayar ve oyun konsolları için geliştirilen bir oyun olarak karşımıza çıkan Lies of P, M serisi çipler sayesinde Mac modelleri için de kullanıma sunuldu.

Spatial Computing

djay pro – DJ App & AI Mixer

iPad, iPhone ve Mac modellerinin yanı sıra Apple Vision Pro ile birlikte de kullanılabilen bir uygulama olan djay pro – DJ App & AI Mixer, oldukça başarılı bir müzik uygulaması olarak ön plana çıkıyor.

Blackbox

Temelinde bir bulmaca oyunu olan Blackbox, Apple Vision Pro için tasarlandı. Blackbox, ABD merkezli Shapes and Stories firması tarafından geliştirildi.

Bir yanıt yazın