Sağlık girişimi PocketHealth, 33 milyon dolar yatırım aldı

Tıbbi görüntü paylaşım girişimi PocketHealth, 33 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin B serisi yatırım turu, Round13 Capital tarafından yönetildi. Kanada merkezli PocketHealth’in yatırım turunda Deloitte Ventures, Samsung Next, Questa Capital ve Radical Ventures yer aldı. 2016 yılında kurulan şirketin toplam yatırım miktarı ise 55,5 milyon dolara yükseldi.

Pocket Health, yeni gelen yatırımı ürün geliştirmek, müşteri hizmetlerini genişletmek ve farklı pazarlara açılmak için kullanacağını açıkladı. Yatırımın ardından Round13 Capital’den Miranda Ferris’in şirketin yönetim kuruluna katılacağı da paylaşıldı. 

Harsh Nayyar ve Rishi Nayyar tarafından kurulan PocketHealth, tıbbi görüntü paylaşımı alanında çalışıyor. Şirket, temel olarak hastalara ve sağlık hizmeti sunucularına tıbbi görüntülerin güvenli ve kolay bir şekilde paylaşılmasını sağlayan bir platform sunuyor.

PocketHealth, hastalar için tıbbi görüntülere online olarak erişim imkanı sağlıyor. Bu sayede hastalar, kendi tıbbi görüntülerine anında erişebiliyor ve görüntüleri istedikleri sağlık hizmeti sunan firmalarla paylaşabiliyor. Ayrıca PocketHealth, yapay zeka kullanarak hastalara kişiselleştirilmiş sağlık deneyimleri de sunuyor. Raporları okuyarak tıbbi terimleri açıklayarak takip önerileri veriyor.

PocketHealth sağlık hizmeti sunan firmalar için ise bir tıbbi görüntü paylaşım platformu olarak hizmet veriyor. Sağlık kuruluşları, PocketHealth’i kullanarak tanısal görüntüleri güvenli bir şekilde paylaşabiliyor, hastalarla ve diğer sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla etkileşime geçebiliyor. Kuzey Amerika’da 775’ten fazla sağlık kurumuyla iş birliği yapan girişimin geliştirdiği teknoloji, 1,5 milyondan fazla hasta tarafından kullanılıyor.

Bir yanıt yazın

Share to...