Online terapi girişimi Hiwell, 28.5 milyon dolar değerleme ile 3.5 milyon dolar yatırım aldı

Hiwell, Seri A öncesi yatırım turunda 28.5 milyon dolar değerleme üzerinden 3.5 milyon dolarlık yeni yatırımını tamamladı.

Bu yatırım turuna, önceki tura öncülük etmiş ve devam yatırımlarını yapan Boğaziçi Ventures, Eksim Ventures gibi şirketler ile Dr. Hüseyin Başçiftçi gibi melek yatırımcıların yanı sıra Ünlü Portföy Ar-Ge GSYF ve Kinesis Teknoloji Yatırımları A.Ş. ilk kez yatırım yaparak katıldı.

Hiwell’in tohum öncesi ve tohum yatırım turlarında toplamda 1.6 milyon dolar yatırım aldığının da altını çizelim.

Online terapi, geleneksel terapi yöntemlerini teknolojik imkanlarla dijitale taşırken danışanlar da Hiwell ile mekan sınırlaması olmadan psikolojik destek ihtiyaçlarına mahremiyet ve etik ilkeleriyle ulaşabiliyor. Online modelin yarattığı değer, geçtiğimiz yıl şubat ayında Türkiye’de yaşanan deprem felaketinin ardından daha da görünür oldu. Hiwell, 6 Şubat depremlerinden etkilenen 400’ü aşkın depremzedeye, ücretsiz psikolojik destek ve terapi hizmeti sunarak onların duygusal ve psikolojik iyileşme süreçlerine katkıda bulundu.

Hiwell kurucusu ve CEO’su Ali Ozan Özçiçek, “Sunduğumuz hizmetin gerektirdiği etik ilkelere bağlı ve yüksek lisanslarını yapmış yetkin lokal psikologların seçiminde yüzde 5 civarında bir kabul etme oranımız var. Kuruluşumuzdan bu yana platformumuzda hizmet verecek psikologların belirlenmesinde yalnızca yüksek lisans diplomalarını ilgili ülkedeki resmî kurumlardan kontrol etmekle kalmıyor, kapsamlı mülakatlarla hem yetkinliklerini hem de terapistliğe dair mesleki etik ilkeler konusundaki bilgilerini ölçüyor ve eleme yapıyoruz.” dedi. Ali Ozan Özçiçek, 8 ülkede yüzbinlerce insanın yaşamına dokunduklarını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın