İlaç lojistiği girişimi SkyCell, 116 milyon dolar yatırım aldı

İlaç lojistiği alanında faaliyet gösteren SkyCell, 116 milyon dolar yatırım aldı. Bu yatırımın 59 milyon dolarlık kısmı Tybourne Capital Management ve CCI tarafından yapıldı. Aynı dönemde Catalyst, İsviçre merkezli şirkete 57 milyon dolarlık bir öz kaynak yatırımı gerçekleştirdi. SkyCell, yeni gelen yatırımı tedarik zinciri teknolojilerini geliştirmek, pazar genişlemek ve operasyonel kapasitesini artırmak için kullanılacağını açıkladı.

2012 yılında Richard Ettl ve Nico Ros tarafından kurulan SkyCell, ilaç tedarik zincirini korumak için gelişmiş teknolojiler sunan bir şirket olarak konumlanıyor. Şirket, IP korumalı sıcaklık kontrollü konteynerleri ve ileri teknoloji yazılımı ile SkyCell, ilaçların sıcaklık hassasiyetini koruyarak transit sırasında bozulma riskini neredeyse sıfıra indiriyor. SkyCell’in hafif ve ileri teknoloji konteynerleri, taşıma süreçlerinde CO2 yani karbon emisyonlarını yüzde 50’ye kadar azaltıyor.

SkyCell’in SkyMind yazılımı, gerçek zamanlı görünürlük ve veri analitiği sağlayarak tedarik zinciri yönetimini iyileştiriyor. Böylece ilaç şirketleri, daha iyi kararlar alabilir, operasyonel maliyetleri düşürebilir ve lojistik süreçleri daha verimli hale getiriyor.

İlaç sektörü modern toplumların temel sağlık ihtiyaçlarını karşılamakta kritik bir rol oynayarak sürekli olarak gelişen bir alan. SkyCell de ilaçların taşınması sırasında sıcaklık kontrolünü sağlayarak ilaçların etkinliğini ve güvenliğini koruyor. Ayrıca, CO2 yani karbon emisyonlarını azaltarak çevresel sürdürülebilirliği destekliyor.

Bir yanıt yazın