Hamdi Ulukaya Girişimi – Startup Destek Programı’na katılan 5 girişim

Girişimci adaylarına ve girişim fikirlerini gerçekleştirmelerinde destek veren Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı’nın yeni dönem başvurularının değerlendirmeleri tamamlandı. 

2017 yılından bu yana Türkiye’deki girişimci adaylarına ve girişimlere destek olan Startup Destek Programı katılmaya hak kazanan beş girişim belirlendi. Bir yıl sürecek program kapsamında seçilen girişimciler, ABD’de uluslararası yatırımcılarla buluşarak iş fikirlerini sunma ve global pazara erişim fırsatı yakalayacaklar.

Öte yandan sektörel uzmanların mentorluğundan yararlanacak ve Chobani gibi başarılı küresel şirketlerin yöneticileriyle ağ kurma imkanı bulacaklar. Program, girişimcilere sektörlerine yönelik profesyonel pazar araştırması desteği de sağlayacak ve elde edilen sonuçlara göre yeni iş geliştirme yöntemleri uygulanacak.

Hamdi Ulukaya Girişimi-Startup Destek Programı’na seçilen girişimler şöyle sıralandı:

Nanomik Biyoteknoloji: Buse Berber Örçen ve Arda Örçen tarafından kurulan bu girişim, mikrokapsül teknolojisi kullanarak tarım, gıda ve kimya sektörleri için biyolojik koruyucular geliştiriyor.

Fazla Gıda: Olcay Silahlı ve Hasan Arda Eren tarafından kurulan Fazla, teknoloji tabanlı bütünsel atık yönetim çözümleri sunarak atık oluşumunu kaynağında önlüyor ve döngüsel ekonomiye katkı sağlıyor.

Malty: Berkan Mifleh, Merve Yetiş ve Elif Özcü tarafından kurulan Malty, gıda artıkları ve yan ürünlerini sağlıklı atıştırmalıklara dönüştüren bir gıda teknolojisi girişimi.

Navlungo: İsa Korkmaz, Emrah Arslan ve Ceren Tuna tarafından kurulan Navlungo, kullanıcılarına online uçak bileti alma kolaylığında lojistik hizmeti sunuyor ve 130’dan fazla ülkeye anında kargo teklifi alarak gönderim, depolama ve ikmal operasyonlarını yönetme imkanı tanıyor.

ERG Controls: Batuhan Ergör ve Mehmet Ergör tarafından kurulan bu girişim, sağlık ve gıda endüstrilerinde el hijyeni izlemesini yapay zeka destekli platformu YIKA ile dijitalleştiriyor.

Bir yanıt yazın