Geliştirme ortamı yönetimi platformu Daytona, 5 milyon dolar tohum yatırım aldı

Geliştirme ortamı yönetimi platformu Daytona, 5 milyon dolar tohum yatırım aldığını açıkladı. Upfront Ventures‘un liderliği üstlendiği yatırım turuna mevcut yatırımcılardan 500 Emerging Europe da katılım gösterdi. 

Daytona’nın 2023’ün Kasım ayında 500 Emerging Europe’un katıldığı turda 2 milyon dolar yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. Girişimin yatırım miktarı, bu yeni yatırımla birlikte 7 milyon dolara ulaştı. Girişim, yeni yatırımı ürün geliştirme ve işe alım alanlarında kullanacak. Daytona’nın pazarlama, satış ve mühendislik rolleri için yeni adayları işe alması planlanıyor.

Girişimin faaliyet alanı 

Aslına bakarsanız Daytona ilk olarak büyük kuruluşlar için özel olarak tasarlanmış bir çözüm olarak ortaya çıktı. Girişim, geliştiricilerinin görevleri otomatikleştirmesine ve ekip çalışması gerçekleştirmesini mümkün kılıyor. Geçtiğimiz dönemde Daytona, bireysel geliştiricileri aynı geliştirme deneyimiyle desteklemek adına kurumsal platformunun temel bileşenlerini açık kaynaklı hale getirdi. Böylece şirket, herhangi bir geliştiricinin tek bir “daytona create” komutuyla tamamen çalışan bir ortam oluşturmasına imkan yaratıyor. 

Girişimin öne çıkan verileri 

2023’ün sonlarında kurumsal geliştirici çözümünü tanıtan Daytona, o zamandan bu yana yıllık tekrarlanan gelirini neredeyse iki katına çıkardı. Girişimin ayrıca bireysel geliştiricilere yönelik açık kaynaklı bir sürüm oluşturduğunu da ekleyelim. Söz konusu sürüm öylesine büyük ilgi gördü ki, iki ay önceki başlangıcından bu yana 5 binden fazla GitHub yıldızı topladı. Açık kaynaklı sürüm, düzenli olarak en çok yıldız alan depolar listesinde yer almakta.

Bir yanıt yazın