Fintech Solaris, 96 milyon euro yatırım aldı

Finansal teknolojilere odaklanan Solaris‘in 1,6 milyar dolar değerleme üzerinden 42 milyon dolar yatırım aldığını geçtiğimiz Temmuz ayında sizlere aktarmıştık. Solaris, aradan geçen 8 ayın ardından yeni bir yatırım daha aldığını duyurdu.

Solaris tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, F serisi yatırım turu kapsamında 96 milyon euro yatırım aldı. Solaris’in 96 milyon euroluk yatırımı, SBI Group liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, SBI Group haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları da katıldı. 

Solaris’in mevcut yatırımcıları arasında ise Arvato Bertelsmann, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, HV Capital, ABN AMRO, Visa, BBVA, Samsung, Lakestar, FJ Labs, Yabeo ve Decisive Capital Management bulunuyor. Alınan 96 milyon euroluk yeni yatırım ile birlikte Solaris şirketinin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 520 milyon euroya ulaştı. Şirketin güncel değerlemesi ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadığını da ekleyelim. 

Solaris tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, ADAC (Allgemeiner Deutscher Automobil-Club) kredi kartı programına dahil olmak ve şirketin sermayesini güçlendirmek için kullanılacak.

2016 yılında Andreas Bittner ve Marko Wenthin tarafından Berlin’de Solarisbank ismi ile kurulan girişim, 2022 yılında ise ismini Solaris olarak değiştirdi. Temelinde “Banking-as-a-Service” platformu olan Solaris, müşterilerinin gömülü finansal servisler sunmalarına odaklanıyor.

Solaris’in müşterilerine bankacılık, kart hizmetleri, ödemeler, borç, kimlik doğrulama ve dijital paralar gibi alanlarda 180 farklı API ile hizmet sunduğunu da ekleyelim.

Bir yanıt yazın

Share to...