Eclit’in yeni CEO’su Erdem Telci oldu

Kendi geliştirdiği teknoloji platformları üzerinden yönetilen teknoloji hizmetleri sunan Eclit’in yeni CEO’su Erdem Telci oldu.

Lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi’nde tamamlayan Erdem Telci, kariyerine Sistem Yöneticisi olarak başladı. Coretech, VeriPark ve Doğan TV Holding’de teknoloji ekiplerini yöneten Telci, son 14 yılını Trendyol.com ve Alibaba Group bünyesinde Datacenter, Cloud, Platform, SRE, Database, Observability, Network ve Enterprise Tech takımlarını kurarak ve 300’den fazla mühendisi yöneterek geçirdi.

Türkiye’deki Datacenter kapasite eksikliğini fark ederek Ankara’da bir Datacenter yatırımını başlatan Telci, bu projenin tüm mühendislik ve projelendirme faaliyetlerini yürüttü. Ayrıca TÜBİTAK Ar-Ge projelerinde proje yöneticisi ve teknik mimar olarak da görev aldı. 

Telci, “Hızla değişen sektörümüzde, genç ve dinamik ekibimizle yarının ihtiyaçları için bugünden güçlü temeller atacağımıza inanıyorum. Teknolojinin geleceğini okuyarak doğru ürün ve çözümler oluşturmak kritik başarı faktörlerimizden biri.” diye konuştu.

Hatırlatmak gerekirse Eclit, 2021 yılında Clonera, Pukta ve Turkven’in ortaklığında kurulmuş bir teknoloji şirketi olarak konumlanıyor. Şirket, kendi geliştirdiği teknoloji platformlarıyla müşterilerinin tüm IT ihtiyaçlarını uçtan uca karşılıyor.

Bir yanıt yazın