BetterFuture AI Hızlandırma Programı’ndan mezun olan 10 girişim

Oyun ve yapay zeka odağındaki yatırımları ile karşımıza çıkan DOMiNO Ventures‘ı geçtiğimiz dönemlerde pek çok kez sizlere aktarmıştık. DOMiNO Ventures, BetterFuture AI Hızlandırma Programı‘nın ilk mezunlarını duyurdu. Gerçekleştirilen Demo Day’de, Orta Asya ve Kafkaslar’da bulunan yapay zeka tabanlı 10 girişim, çözümlerini yatırımcılara ve ekosistem paydaşlarına sundu.

BetterFuture AI Hızlandırma Programı, düzenli eğitim, mentörlük ve paneller ile Orta Asya ve Kafkasya’da bulunan yapay zeka girişimlerini desteklemek amacıyla kuruldu. Programda yer alan girişimlere 8 hafta boyunca yönetim, finans, teknik, satış, pazarlama ve liderlik konularını içeren eğitimler verildi.

Birinci dönemlerinin özellikle Orta Asya ve Kafkaslar bölgesinde yaratmış olduğu farkındalık ve etki ile beraber programın başarısından dolayı oldukça mutlu olduklarını belirten DOMiNO Ventures Yönetici Ortağı Mustafa Kopuk, bu programın sadece yapay zeka teknolojisini kullanarak yenilikçi çözümler sunan girişimleri destekleme motivasyonlarını temsil etmediğini, aynı zamanda DOMiNO Ventures olarak sürdürülebilir çözümlerle girişimcilik ekosisteminde etki yaratma konusundaki kararlılıklarını yansıttığını da sözlerine ekledi.

BetterFuture AI Hızlandırma Programı’nın 1. döneminden mezun olan 10 girişim

Elara: Varlık yönetimi operasyonlarını ve finans alanında müşteri etkileşimini geliştirmek için AI destekli asistan sunar.

Arrival: Sağladığı yazılımla kullanıcıların, AI destekli araçlar ve kullanıcı dostu çözümleri ile 3D sanal mekanlar tasarlamalarına olanak tanır.

Aldente AI: Yapay zeka destekli video analitik platformu ile işletmelerin CCTV kameralarından aldıkları video verilerini işleyerek verimliliklerini ve satışlarını artırmalarına yardımcı olur.

ZebraEye: Göz hastalıklarının erken teşhisi için AI yazılımları geliştirir.

Unitlab: Ham verileri otomatik olarak toplayarak şirket içi entegre çözümler sunan, yapay zeka odaklı, işbirliğine dayalı veri etiketleme platformu sunar.

Acro: Kişiselleştirilmiş “pay-per-click” (PPC) açılış sayfaları oluşturarak her reklam kampanyasına, arama amacına ve müşteri segmentine uyum sağlar, dönüşüm oranlarını artırır ve maliyetleri düşürür.

Enji.ai: Yazılım mühendisleri ekipleri için performans odaklı veri analizi ile ekipler arası verimlilik ve üretkenliği artırır.

Kale: Çalışanlara kaliteli ve uygun fiyatlı psikolojik destek ve koçluk hizmetleri sağlayarak çalışanların iyi olma halini geliştirir.

Pleep: İşletmelerin müşterilerine hızlı ve etkili bir şekilde yanıt vermelerini sağlayarak dönüşüm oranlarını artırmak için kişiselleştirilebilir AI asistanları oluşturmalarını sağlar.

Stemio: AI, yenilikçi öğretim metodları, psikolojik destek ve kariyer rehberliğine odaklanarak, öğrenciler için STEM (Science, Technology, Engineering, Maths) eğitimini dönüştürmeye adanmış bir çevrimiçi öğrenme ekosistemi sunar.

Bir yanıt yazın