Akıllı güvenlik şirketi RapidSOS, 75 milyon dolar yatırım aldı

Akıllı güvenlik şirketi RapidSOS, 75 milyon dolar yatırım aldı. Son yatırımla birlikte bu turda alınan toplam miktar ise 150 milyon dolar oldu. ABD merkezli şirketin yatırımı, BlackRock tarafından yönetildi. RapidSOS’in yatırım turunda NightDragon, BAM Elevate, Balyasny Asset Management, Manhattan Venture Partners, Acrew Capital ve Harmonic Growth Partners yer aldı. Şirket, yeni yatırımı operasyon alanını genişletmek için kullanacağını açıkladı. 

Michael Martin tarafından 2023 yılında kurulan RapidSOS, teknolojiyi kullanarak acil durum yanıtlarını iyileştiren bir şirket olarak tanımlanıyor. Şirketin ana hizmeti, çeşitli cihazlardan gelen acil durum verilerini toplamak ve bu verileri 911 çağrı merkezlerine ve ilk müdahale ekiplerine iletmek. 

RapidSOS, dünya genelinde 200’den fazla teknoloji şirketinin 540 milyondan fazla cihazından gelen verileri topluyor. Bu veriler, 16 binden fazla saha müdahale ekibine iletiliyor. RapidSOS’in sistemi, eğitimli operasyonel ve ilk müdahale ekipleri tarafından kullanılarak 3 milyardan fazla veri akışını işleyebiliyor. Bu veriler sayesinde 171 milyondan fazla acil durum yönetiliyor. RapidSOS teknoloji, tüketici, ulaşım, lojistik ve eğitim şirketleri gibi çeşitli sektörlerden 200’den fazla şirket ile çalışıyor.

RapidSOS’in önemi, acil durum yanıtı ve güvenliğini büyük ölçüde iyileştirmesi ve modernize etmesinden kaynaklanıyor. Şirket, teknolojiyi kullanarak, acil durum çağrılarına daha hızlı ve daha etkili yanıtlar verilmesini sağlayarak, yaşamları kurtarmak için kritik bir rol oynuyor.

Bir yanıt yazın

Share to...